Promocje
Wizytownik Swarovski NCC-1.2
Wizytownik Swarovski NCC-1.2
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Pojemniczek na leki, pastylki PCS-4
Pojemniczek na leki, pastylki PCS-4
100,00 zł 69,99 zł
szt.
Kratka Zielona
Kratka Zielona
5,01 zł 1,99 zł
szt.
Wizytownik Swarovski NCC-1.4
Wizytownik Swarovski NCC-1.4
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Kratka Miedziana
Kratka Miedziana
5,01 zł 1,99 zł
Wizytownik Swarovski NCC-1.5
Wizytownik Swarovski NCC-1.5
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Pęseta CT-2
Pęseta CT-2
40,00 zł 34,99 zł
szt.
Wizytownik Swarovski NCC-1.6
Wizytownik Swarovski NCC-1.6
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Kratka Fioletowo-Niebieska (Indygo)
Kratka Fioletowo-Niebieska (Indygo)
3,99 zł 1,99 zł
szt.
Nożyczki do paznokci SCMB-1
Nożyczki do paznokci SCMB-1
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Wizytownik Swarovski NCC-3P
Wizytownik Swarovski NCC-3P
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Nożyczki do paznokci SCMB-2
Nożyczki do paznokci SCMB-2
80,00 zł 59,99 zł
szt.
Producenci
Produkt dnia
Zestaw  do metody stempelkowej z podstawką
Zestaw do metody stempelkowej z podstawką
14,99 zł 9,99 zł
szt.
Clear Stamping Set HONEYMOON
Clear Stamping Set HONEYMOON
149,99 zł 54,99 zł
szt.
Clear Stamping Set HAPPY
Clear Stamping Set HAPPY
149,99 zł 54,99 zł
szt.
Złamany paznokieć to nie koniec świata 0
Złamany paznokieć to nie koniec świata

Kruche i łamliwe paznokcie to problem wielu kobiet. Słaba płytka gorzej znosi malowanie lakierem i łatwo ulega uszkodzeniom, dlatego trudno w tym przypadku o utrzymanie estetycznego manicure. Jednak każdej kobiecie, nawet tej, cieszącej się zdrową i mocną płytką, zdarzyło się kiedyś zahaczyć paznokieć, naderwać go lub nadłamać. Najprostszą opcją wydaje się tutaj obcięcie paznokci, jednak wiąże się to oczywiście z przerwaniem zapuszczania. Manicure można na szczęście szybko i łatwo naprawić! Co zrobić ze złamanym paznokciem? Sprawdź nasz poradnik, dzięki któremu drastyczne skracanie połamanych paznokci nie będzie już konieczne.

Jak naprawić złamany paznokieć?

W miarę możliwości należy dbać o to, aby do złamania paznokcia w ogóle nie doszło, dlatego poleca się stosowanie suplementów oraz odżywek wzmacniających i utwardzających, które w dużym stopniu zabezpieczają płytkę. Gdy uszkodzenie stało się już faktem, trzeba pamiętać o tym, że złamany czy naderwany paznokieć wymaga natychmiastowej interwencji, ponieważ pęknięcie łatwo będzie się haczyło i powiększało. O ile skaleczenie nie jest poważne i nie pojawiła się krew, można przejść do zabiegów zabezpieczających płytkę. W przeciwnym razie nie warto ryzykować i lepiej obciąć krótko paznokieć, a następnie zabezpieczyć rankę.

Jeśli przystępujemy do próby naprawy naszego manicure, z pewnością przydadzą nam się pilniczek, bloczek polerski i dobra odżywka lub lakier bazowy. W zależności od obranej metody trzeba zaopatrzyć się również w jedwab, chusteczkę higieniczną lub torebkę herbaty. Jak uratować złamany paznokieć?

Klejenie złamanego paznokcia

To z pewnością najprostszy sposób, by scalić płytkę, jednak w miarę możliwości, warto skorzystać z innych opcji, ponieważ klej może pogorszyć stan paznokcia. Należy też pamiętać, że w żadnym przypadku metody tej nie wolno stosować, gdy doszło do zranienia, a spod naderwanego paznokcia wydobywa się krew czy ropa.

Klej aplikujemy na przerwane miejsce i delikatnie dociskamy do siebie złamane części. Po zaschnięciu należy delikatnie spiłować płytkę i wyrównać ewentualny garb, powstały po nałożeniu kleju. Przeszlifowany bloczkiem polerskim paznokieć można pokryć lakierem.

Jedwab na paznokcie

To sposób, który często wybierają stylistki paznokci. Metodafiberglass umożliwia zabezpieczenie, a nawet przedłużenie płytki paznokcia. Wszystko to za sprawą właściwości jedwabiu, który cechuje duża wytrzymałość.

Przed przystąpieniem do nakładania jedwabiu, paznokieć powinien być odpowiednio przygotowany, czyli m.in. spiłowany i zmatowiony. Na miejsce złamania lub całą płytkę nakłada się wówczas jedwabne włókno w postaci cieniutkiego materiału, który pokrywa się kolejno resiną i utwardzającym aktywatorem.

Plasterki na złamane paznokcie

Metoda ta przypomina technikę fiberglass, jednak jest znacznie prostsza i nie wymaga specjalnego nakładu finansowego. Na rynku dostępne są gotowe plasterkina paznokcie, które w razie potrzeby należy dociąć i dopasować do kształtu płytki. Po naklejeniu plastra można nałożyć odżywkę lub lakier bazowy, a następnie pomalować paznokcie wybranym kolorem.

Zamiast inwestować w produkty z jedwabiem i preparaty wzmacniające, można jednak skorzystać z tego, co mamy pod ręką, jak chociażby torebeczek herbaty lub chusteczek higienicznych. Metoda ta jest tania, a daje podobne efekty, co korzystanie z profesjonalnych plasterków.

W pierwszej kolejności rozcinamy torebkę z herbatą i pozbywamy się zawartości. Potrzeby będzie tylko cieniutki materiał, który należy wyciąć w taki sposób, by w całości pokrywał miejsce złamania. Gdy mamy już przygotowany opatrunek, nakładamy na paznokieć warstwę odżywki lub bezbarwnego lakieru i kiedy płytka jest jeszcze wilgotna, przykładamy i dociskamy bibułkę. Zaraz po tym powinno nałożyć się kolejną warstwę odżywki/lakieru i pozostawić preparat do wyschnięcia. Paznokieć można następnie delikatnie spiłować, by zatuszować ślady łatki i pokryć dowolnym lakierem.

Zamiast torebki z herbatą można wykorzystać chusteczkę higieniczną. Należy jednak zadbać o to, by dobrze ją rozwarstwić, tak, żeby nasz opatrunek był, jak najcieńszy. Dalej postępujemy analogicznie do metody z bibułką.

Jak uratować złamany paznokieć z hybrydą?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość. Paznokcie pokryte takim lakierem są grubsze, mocniejsze, nie ścierają się na brzegach. Zdarza się jednak, że przy mocniejszym uderzeniu hybryda może pęknąć. Na szczęście jest na to rada.

Na paznokieć przygotowany cleanerem nakładamy bazę i utrwalamy ją. W miejscu pęknięcia stosujemy wzmacniający żel. Warto w tym przypadku posłużyć się formami do przedłużania paznokci, które podłożone pod płytkę, pozwolą nam na budowanie efektu. Po utwardzeniu żelu wystarczy już tylko nadać paznokciowi odpowiednią formę, spiłować garb i pokryć paznokcie lakierem hybrydowym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl